| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Edycja |
15 | ||
Liczba zespołów |
10 | ||
Termin |
14 sierpnia 2020 – 6 czerwca 2021 | ||
Liczba kolejek |
36 | ||
Liczba meczów |
180 + 4 barażowe | ||
Liczba stadionów |
10 (w 8 miejscowościach) | ||
Liczba bramek |
379 + 10 w barażach | ||
Zwycięzca | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce | |||
Król strzelców |
Prva Crnogorska Liga 2020/2021[1] (oficjalnie znana jako Telekom 1. CFL ze względów sponsorskich) była 15. edycją najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej w Czarnogórze. Brało w niej udział 10 drużyn, które w okresie od 14 sierpnia 2020 do 25 maja 2021 rozegrały 36 kolejek meczów. Sezon zakończyły baraże o miejsce w przyszłym sezonie w Prva crnogorska fudbalska liga. Budućnost Podgorica zdobył drugi tytuł z rzędu, a 5. w swojej historii.
Uczestnicy poprzedniej edycji | |||
---|---|---|---|
BUD | Budućnost Podgorica | 1 | |
SUT | Sutjeska Nikšić | 2 | |
ISK | Iskra Danilovgrad | 3 | |
ZET | FK Zeta | 4 | |
POD | FK Podgorica | 5 | |
PET | OFK Petrovac | 6 | |
RUD | Rudar Pljevlja | 7 | |
Zwycięzca baraży o Prva crnogorska liga | |||
TIT | OFK Titograd | 8 | |
Awans z Druga crnogorska liga | |||
DEC | Dečić | 1 | |
Zwycięzca baraży o Prva crnogorska liga | |||
JEZ | Jezero | 2 | |
Oznaczenia:
|
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja lub spadek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budućnost Podgorica (M, P) | 36 | 27 | 4 | 5 | 65 | 29 | +36 | 85 | Liga Mistrzów UEFA • I runda kwalifikacyjna |
2 | Sutjeska Nikšić | 36 | 15 | 12 | 9 | 56 | 34 | +22 | 57 | Liga Konferencji Europy UEFA • I runda kwalifikacyjna |
3 | Dečić Tuzi | 36 | 13 | 15 | 8 | 39 | 28 | +11 | 54 | |
4 | Podgorica | 36 | 15 | 7 | 14 | 39 | 38 | +1 | 52 | |
5 | Jezero Plav | 36 | 12 | 9 | 15 | 28 | 34 | −6 | 45 | |
6 | Zeta Golubovci[i] | 36 | 13 | 7 | 16 | 34 | 41 | −7 | 45 | |
7 | Rudar Pljevlja | 36 | 13 | 6 | 17 | 38 | 50 | −12 | 45 | |
8 | Iskra Danilovgrad (B, O) | 36 | 9 | 17 | 10 | 28 | 29 | −1 | 44 | Baraże o utrzymanie |
9 | Petrovac (B, O) | 36 | 7 | 11 | 18 | 29 | 45 | −16 | 32 | |
10 | OFK Titograd (S) | 36 | 7 | 10 | 19 | 23 | 51 | −28 | 31 | Spadek do Druga crnogorska liga |
Petrovac wygrał rzutami karnymi dwumecz z Arsenal Tivat wicemistrzem Druga crnogorska liga o miejsce w Prva crnogorska liga.
1 czerwca 2021 | Petrovac | 2:1 | Arsenal Tivat | Stadion Pod Malim Brdom, Petrovac | |
20:00 | Luka Medigović 30' 88' | (1:1) [5][6] |
44' (k) Ćetko Manojlović | Widzów: 320 Sędzia: Nikola Dabanović | |
1 czerwca 2021 | Arsenal Tivat | 2:1 k. 5:6
|
Petrovac | Stadion u ParkuTivat | ,|
20:00 | Julian Montenegro 25' Ćetko Manojlović 58' (k) |
(1:0) [7][8] |
79' Adnan Bašić | Sędzia: Savo Vujović | |
Rzuty karne | |||||
Julian Montenegro Ryo Tachibana Stefan Radinović Ćetko Manojlović Mirko Todorović Admir Musić Kenan Hadžibegović |
Adnan Bašić Zaim Divanović Ryoya Tachibana Igor Vukčević Zoran Mikijelj Matija Draganić Nikola Zvrko |
Iskra Danilovgrad wygrała 3-1 dwumecz z Igalo 1929 trzecią drużyną Druga crnogorska liga o miejsce w Prva crnogorska liga.
6 czerwca 2021 | Iskra Danilovgrad | 2:1 | Igalo 1929 | Stadion Braća Velašević, Danilovgrad | |
17:30 | Bogdan Milić 46' Matija Račić 58' |
(0:0) [9][10] |
90+3' Joon-Soo Lee | Widzów: 200 Sędzia: Milovan Milačić | |
6 czerwca 2021 | Igalo 1929 | 0:1 | Iskra Danilovgrad | Stadion SolilaIgalo | ,|
17:30 | (0:1) [11][12] |
25' (k) Ivan Vuković | Widzów: 400 Sędzia: Predrag Radovanović | ||
Bramki | Strzelcy | Drużyna |
---|---|---|
16 | Božo Marković | Sutjeska Nikšić |
15 | Draško Božović | Budućnost Podgorica |
13 | Milutin Osmajić | Sutjeska Nikšić |
12 | Vuk Striković | Rudar Pljevlja |
11 | Kristijan Vulaj | Dečić Tuzi |
10 | Ilir Camaj | Dečić Tuzi |
Šaleta Kordić | Podgorica | |
9 | Igor Ivanović | Budućnost Podgorica |
8 | Dejan Zarubica | Budućnost Podgorica |
7 | Ndue Mujeci | Jezero Plav |
Źródło: transfermarkt