Junior-NM i friidrett 2020 ble arrangert fra 14. til 16. august 2020, på Kristiansand stadion i Kristiansand. Arrangør var Vest-Agder FIK.
Bestemannspremiene for beste utøver ble gitt av Friidrettens Venner, og gikk til Helene Rønningen og Henrik Flåtnes.[1]
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: -1,8 m/s |
Mathias Hove Johansen 10,75 |
Filip Bøe 10,92 |
Daniel Alejandro Johnsen 11,15 |
200 m Vind: -2,8 m/s |
Mathias Hove Johansen 21,34 |
Filip Bøe 21,89 |
Daniel Alejandro Johnsen 22,38 |
400 m | Fredrik Øvereng 47,11 |
Håvard Becker 48,78 |
Kristoffer André Johannes Blücher 48,94 |
800 m | Sigurd Tveit 1:49,32 |
Kjetil Brenno Gagnås 1:50,15 |
Sondre Rishøi 1:52,86 |
1500 m | Didrik Hexeberg Warlo 3:49,10 |
Jonatan Andersen Vedvik 3:49,92 |
Oliver Andersen Vedvik 3:50,18 |
5000 m | Magnus Gjerstad 14:10,07 |
Magnus Tuv Myhre 14:11,09 |
Jonatan Andersen Vedvik 14:12,53 |
3000 m hinder | Ingen deltakere | ||
3000 meter kappgang | Tobias Lømo 13:47,02 |
Kun én deltaker | |
110 meter hekk Vind: -0,9 m/s |
Gjert Høie Sjursen 15,70 |
Sondre Oppedal Rinde 17,22 |
Kun to startende deltakere |
400 meter hekk | Håvard Becker 52,78 |
Kun én deltaker | |
Høydehopp | Vetle Raa Ellingsen 1,95 m |
Gjert Høie Sjursen 1,80 m |
Kun to deltakere |
Stavsprang | Gjert Høie Sjursen 3,90 m |
Lavrants Kongssund 3,75 m |
Kun to deltakere |
Lengdehopp | Gjert Høie Sjursen 7,07 m (+1,2 m/s) |
Sindre Olsvik 6,81 m (+1,6 m/s) |
Viljar Helgestad Gjerde 6,73 m (+2,0 m/s) |
Tresteg | Viljar Helgestad Gjerde 14,38 m (+1,0 m/s) |
Erlend Bolstad Raa 14,12 m (+0,0 m/s) |
Sondre Oppedal Rinde 13,45 m (+0,3 m/s) |
Kulestøt | Toralv Opsal 13,38 m |
Sondre Alexander Høyland 12,96 m |
Torkel Andreassen Bjørbæk 12,83 m |
Diskos | Erik Johannes Rosvold 48,25 m |
Toralv Opsal 42,04 m |
Torkel Andreassen Bjørbæk 41,71 m |
Sleggekast | Kristen Brosvik 57,74 m |
Herman Velle Aurdal 54,86 m |
Erik Johannes Rosvold 35,62 m |
Spydkast | Kasper Sagen 73,22 m |
Myron Weinberg 65,24 m |
Sondre Alexander Høyland 64,85 m |
1000 meter stafett | IL Gular: Erlend Hognestad Nilsen Daniel Alejandro Johnsen Sivert Fløgstad Sellevold Andreas Haara Bakketun 1:55,02 |
Tyrving IL: Tobias Windjusveen Peter Horvati Svoren Jonatan Greni Bjerkaas Didrik Hexeberg Warlo 1:55,86 |
IL Gneist: Martin Mæle Gjert Høie Sjursen Herman Ellingsen Kristoffer André Johannes Blücher 1:56,24 |
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 m Vind: -1,8 m/s |
Helene Rønningen 11,75 |
Ingvild Meinseth 12,01 |
Linn Oppegaard 12,13 |
200 m Vind: -2,8 m/s |
Helene Rønningen 24,14 |
Ingvild Meinseth 24,53 |
Linn Oppegaard 24,65 |
400 m | Linn Oppegaard 53,48 |
Josefine Tomine Eriksen 55,62 |
Kaitesi Ertzgaard 56,05 |
800 m | Amanda Marie Grefstad Frøynes 2:12,56 |
Solveig Cristina Hernandez Vråle 2:12,96 |
Christine Næss 2:13,81 |
1500 m | Vilde Våge Henriksen 4:26,52 |
Christine Næss 4:26,57 |
Amanda Marie Grefstad Frøynes 4:42,52 |
3000 m | Christine Næss 9:50,17 |
Siren Amelia Seiler 10:04,57 |
Liv Landmark Nordengen 10:43,24 |
3000 m hinder | Vilde Våge Henriksen 10:48,86 |
Irun Berget Hedegart 12:48,12 |
Kun to deltakere |
3000 m kappgang | Ingen deltakere | ||
100 meter hekk Vind: -1,3 m/s |
Magdeli Støten 14,39 |
Elise Hoel Ulseth 15,13 |
Telma Eid 15,34 |
400 meter hekk | Marie Skjæggestad 1:00,19 |
Solveig Cristina Hernandez Vråle 1:02,07 |
Jorunn Bjørkli Bakløkk 1:07,11 |
Høydehopp | Thea Leirfall Bremset 1,77 m |
Telma Eid 1,69 m |
Mari Sellevåg Aarø 1,63 m |
Stavsprang | Ingen deltakere | ||
Lengdehopp | Thale Leirfall Bremset 6,00 m (+2,1 m/s) |
Telma Eid 5,79 m (+2,8 m/s) |
Thea Leirfall Bremset 5,68 m (+1,7 m/s) |
Tresteg | Mari Sellevåg Aarø 12,23 m (+3,3 m/s) |
Telma Eid 12,07 m (+2,0 m/s) |
Karine Jacobsen 11,74 m (+2,1 m/s) |
Kulestøt | Kristina Thunem 12,03 m |
Helene Olsen Austnes 11,39 m |
Kun to deltakere |
Diskos | Berit Stunes Isene 42,67 m |
Julie Noraberg Nilsen 41,11 m |
Kun to deltakere |
Sleggekast | Kristina Thunem 46,20 m |
Helene Olsen Austnes 37,65 m |
Kun to deltakere |
Spydkast | Stella Weinberg 52,44 m |
Andrine Hjellen Haugland 41,05 m |
Linnea Greiff 39,49 m |
1000 meter stafett | IK Tjalve: Hedda Kronstrand Kvalvåg Line Maltun Helland Astri Ayo Lakeri Ertzgaard Kaitesi Auma Ertzgaard 2:13,66 |
SK Vidar: Helene Oulie Vilde Marstein Maria Aaberg Ingrid Pernille Rismark 2:14,00 |
Norna-Salhus IL: Andrea Thorsheim Rachel Ombeni Martine Kolbeinshavn Hjørnevik June Sæbøe Tveit 2:17,22 |
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: -0,6 m/s |
Jacob Vaula 10,87 |
Jonas André Ose 11,00 |
Jonas Berggård Skåden 11,01 |
200 m Vind: -1,6 m/s |
Andreas Haara Bakketun 21,76 |
Jonas Berggård Skåden 22,01 |
Jacob Vaula 22,20 |
400 m | Andreas Haara Bakketun 48,30 |
Andreas Ofstad Kulseng 48,86 |
Håvard Bentdal Ingvaldsen 49,15 |
800 m | Moa Abounnachat Bollerød 1:51,27 |
Salim Bukari 1:54,78 |
Kristoffer Sagli 1:55,18 |
1500 m | Moa Abounnachat Bollerød 3:56,73 |
Jon Temesgen Overå Sætre 3:58,90 |
Erik Tangen Gundersen 3:59,50 |
5000 m | Jon Temesgen Overå Sætre 14:58,21 |
Marius Liljeberg Wang 15:02,17 |
Erik Tangen Gundersen 15:03,73 |
3000 m hinder | Jesper Andreas Matsson Lundin 9:50,93 |
Ådne Nesje Hernes 9:55,72 |
Brynjel Furnes Berland 10:36,49 |
3000 meter kappgang | Ingen deltakere | ||
110 meter hekk Vind: -1,4 m/s |
Herman Ellingsen 14,66 |
Sander Aae Skotheim 14,71 |
Sondre Mjølkarlid 15,10 |
400 meter hekk | Andreas Joseph Dixon 53,47 |
Herman Ellingsen 54,38 |
Andreas Haara Bakketun 55,25 |
Høydehopp | Sander Aae Skotheim 2,10 m |
Henrik Flåtnes 2,00 m |
Kun to deltakere |
Stavsprang | Pål Haugen Lillefosse 5,30 m |
Simen Guttormsen 5,10 m |
Sander Aae Skotheim 4,50 m |
Lengdehopp | Henrik Flåtnes 7,63 m (+1,5 m/s) |
Sander Aae Skotheim 7,14 m (+2,5 m/s) |
Ludvig Elias Engen 6,06 m (+2,6 m/s) |
Tresteg | Per Bucher Johannessen 14,80 m (+1,0 m/s) |
Carl Erik Hjellestad Landsvik 14,52 m (+1,2 m/s) |
Sondre Vie Ytrearne 14,44 m (+0,0 m/s) |
Kulestøt | Sander Aae Skotheim 13,99 m |
Ilunga Josue Kongolo 12,47 m |
Håkon Eik Litland 12,32 m |
Diskos | Fabian Weinberg 55,25 m |
Vebjørn Sæten Skre 49,56 m |
Sander Aae Skotheim 42,41 m |
Sleggekast | Håkon Eik Litland 67,62 m |
Arne Osnes Devik 47,61 m |
Kun to deltakere |
Spydkast | Daniel Thrana 64,49 m |
Elias Hovden Nilsen 62,39 m |
Marcus Henriksen 60,94 m |
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: +1,9 m/s |
Andrea Rooth 12,16 |
Hanne Arstein 12,44 |
Leah Marie Henriksen Indrebø 12,60 |
200 m Vind: -2,9 m/s |
Andrea Rooth 24,73 |
Ingrid Pernille Rismark 24,98 |
Lakeri Ertzgaard 25,58 |
400 m | Ingrid Pernille Rismark 54,30 |
Astri Ayo Lakeri Ertzgaard 54,59 |
Fride Vågen 56,45 |
800 m | Pernille Karlsen Antonsen 2:12,27 |
Sara Busic 2:12,73 |
Kristin Svendby Otervik 2:15,65 |
1500 m | Grethe Tyldum 4:26,24 |
Sara Busic 4:26,63 |
Mari Roligheten Ruud 4:28,30 |
3000 m | Mari Roligheten Ruud 9:49,87 |
Grethe Tyldum 9:54,92 |
Petronella Tordsdatter Halle 10,:02,98 |
3000 m hinder | Kristine Alne 11:31,74 |
Kun én deltaker | |
3000 meter kappgang | Siri Gamst Glittenberg 13:36,72 |
Kun én deltaker | |
100 meter hekk Vind: -2,2 m/s |
Andrea Rooth 13,97 |
Martine Kolbeinshavn Hjørnevik 14,32 |
Ingrid Pernille Rismark 14,49 |
400 meter hekk | Andrea Rooth 58,30 |
Hanne Arstein 1:00,16 |
Ada Medea Westerlund 1:03,35 |
Høydehopp | Madelen Haaheim Sveinungsen 1,78 m |
Andrea Rooth 1,60 m |
Kornelia Roppen 1,50 m |
Stavsprang | Kitty Augusta Friele Faye 3,50 |
Synne Marie Engebretsen 3,30 m |
Maren Rønnevig 3,25 m |
Lengdehopp | Kornelia Roppen 5,76 m (+1,9 m/s) |
Mia Evensen 5,73 m (+1,3 m/s) |
Vilde Marstein 5,70 m (+1,3 m/s) |
Tresteg | Hedda Kronstrand Kvalvåg 12,84 m (+2,2 m/s) |
Rachel Ombeni 12,12 m (+1,3 m/s) |
Karoline Jæger 11,88 m (+1,9 m/s) |
Kulestøt | Lotta Flatum Fallingen 13,59 m |
Birthe Franck-Petersen 13,56 m |
Emelia Tveitå 12,47 m |
Diskos | Elisabeth Thon Rosvold 48,48 m |
Lotta Flatum Fallingen 47,84 m |
Emelia Tveitå 40,92 m |
Sleggekast | Oda Marie Myklebust 54,30 m |
Helle Henriksen Hvidsten 54,09 m |
Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen 52,38 m |
Spydkast | Kaja Mørch Pettersen 47,34 m |
Tonje Sundal 38,35 m |
Christina Sætre Lea 37,23 m |