Wereldbeker schansspringen 2020/2021 | ||||
42e editie (mannen), 10e editie (vrouwen) | ||||
Organisator | Fédération Internationale de Ski (FIS) | |||
Discipline | Mannen | Vrouwen | ||
Winnaars | ||||
---|---|---|---|---|
Eindklassementen | ||||
Algemeen | Halvor Egner Granerud | Nika Križnar | ||
Landenklassement | Noorwegen | Oostenrijk | ||
Skivliegen | Karl Geiger | – | ||
Toernooien | ||||
Vierschansentoernooi | Kamil Stoch | – | ||
Willingen Five | Halvor Egner Granerud | – | ||
Planica 7 | Karl Geiger | – | ||
Blue Bird Tour | – | Marita Kramer | ||
Wedstrijden | ||||
Locaties | 19 | 13 | ||
Individueel | 28 | 25 | ||
Teamwedstrijden | 7 | 2 | ||
Gemengd | 1 | |||
<<< 2019/2020 | 2021/2022 >>> | |||
|
De wereldbeker schansspringen 2020/2021 (officieel: Viessmann FIS Ski Jumping World Cup) ging van start op 21 november 2020 in het Poolse Wisła en eindigde op 28 maart 2021 in het Sloveense Planica en het Russische Tsjaikovski.
Dit schansspringseizoen telde verschillende hoogtepunten, zo waren er de wereldkampioenschappen schansspringen en het Vierschansentoernooi. De wereldkampioenschappen skivliegen waren, vanwege de coronapandemie, verplaatst van maart 2020 naar december 2020. De schansspringer die op het einde van het seizoen de meeste punten had verzameld, won de algemene wereldbeker. De wedstrijden op de wereldkampioenschappen telden niet mee voor de algemene wereldbeker.
Algemeen | |||
---|---|---|---|
# | Atleet | Land | Punten |
1 | Halvor Egner Granerud | NOR | 1572 |
2 | Markus Eisenbichler | GER | 1190 |
3 | Kamil Stoch | POL | 955 |
4 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 919 |
5 | Robert Johansson | NOR | 884 |
6 | Karl Geiger | GER | 826 |
7 | Piotr Żyła | POL | 825 |
8 | Dawid Kubacki | POL | 786 |
9 | Anže Lanišek | SLO | 775 |
10 | Marius Lindvik | NOR | 612 |
Skivliegen | |||
---|---|---|---|
# | Atleet | Land | Punten |
1 | Karl Geiger | GER | 260 |
2 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 260 |
3 | Markus Eisenbichler | GER | 172 |
4 | Bor Pavlovčič | SLO | 141 |
5 | Domen Prevc | SLO | 132 |
6 | Daniel Huber | AUT | 114 |
7 | Robert Johansson | NOR | 110 |
8 | Yukiya Sato | JPN | 109 |
9 | Michael Hayböck | AUT | 94 |
10 | Piotr Żyła | POL | 82 |
# | Atleet | Land | Punten |
---|---|---|---|
1 | Nika Križnar | SLO | 871 |
2 | Sara Takanashi | JPN | 862 |
3 | Marita Kramer | AUT | 860 |
4 | Silje Opseth | NOR | 692 |
5 | Daniela Iraschko-Stolz | AUT | 516 |
6 | Ema Klinec | SLO | 492 |
7 | Irina Avvakoemova | RUS | 349 |
8 | Maren Lundby | NOR | 338 |
9 | Katharina Althaus | GER | 316 |
10 | Chiara Hölzl | AUT | 308 |
Datum | Plaats | Schans | Opmerking | Eerste | Tweede | Derde |
---|---|---|---|---|---|---|
20/02/2021 | Râșnov | HS97 | Team | Noorwegen Maren Lundby Daniel André Tande Silje Opseth Halvor Egner Granerud |
Slovenië Nika Križnar Cene Prevc Ema Klinec Žiga Jelar |
Oostenrijk Eva Pinkelnig Daniel Tschofenig Daniela Iraschko-Stolz Manuel Fettner |