Sovjet-Unie op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Sovjet-Unie | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | URS | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1980 in Lake Placid | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1980, die in Lake Placid (Verenigde Staten) werden gehouden, nam de Sovjet-Unie voor de zevende keer deel.
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladimir Andrejev | reuzenslalom (m) | 15e | 2.44,94 (+4,20) 1.22,19+1.22,75 |
slalom (m) | 9e | 1.46,65 (+2,39) 54,97+51,68 | |
Vladimir Makejev | afdaling (m) | 22e | 1.49,87 (+4,37) |
Aleksandr Sjirov | reuzenslalom (m) | 9e | 2.44,07 (+3,33) 1.21,53+1.22,54 |
slalom (m) | dnf-1 | opgave run 1 | |
Valeri Tsyganov | afdaling (m) | 8e | 1.47,34 (+1,84) |
reuzenslalom (m) | dnf-2 | opgave run 2 | |
Nadezjda Patrakejeva | reuzenslalom (v) | 12e | 2.47,09 (+5,43) 1.17,44+1.29,65 |
slalom (v) | 6e | 1.29,20 (+4,11) 43,42+45,78 |
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladimir Alikin | 10 km (m) | 32.53,10 (+42,41) pen.: 0 (0 / 0) | |
20 km (m) | 8e | 1:12.05,30 (+3.48,99) pen.: 6 (1 / 3 / 2 / 0) | |
Anatoli Aljabjev | 10 km (m) | 33.09,16 (+58,47) pen.: 1 (0 / 1) | |
20 km (m) | 1:08.16,31 pen.: 0 (0 / 0 / 0 / 0) | ||
Vladimir Barnasjov | 20 km (m) | 7e | 1:11.49,49 (+3.33,18) pen.: 4 (2 / 0 / 2 / 0) |
Aleksandr Tichonov | 10 km (m) | 9e | 34.14,88 (+2.04,19) pen.: 2 (0 / 2) |
Vladimir Alikin Aleksandr Tichonov Vladimir Barnasjov Anatoli Aljabjev |
4x7,5 km estafette (m) |
1:34.03,27 pen.: 0-12 (0-2 / 0-3 / 0-3 / 0-4) (22.40,71 / 23.44,60 / 23.48,36 / 23.49,60) |
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Igor Bobrin | mannen | 6e | pc. 55,0; 177,4 punten |
Konstantin Kokora | 10e | pc. 91,0; 168,2 punten | |
Vladimir Kovaljov | dnf | opgave | |
Kira Ivanova | vrouwen | 16e | pc. 144,0; 161,5 punten |
Irina Rodnina Aleksandr Zajtsev |
paarrijden | pc. 9,0; 147,3 punten | |
Marina Tsjerkasova Sergej Sjachraj |
pc. 19,0; 143,8 punten | ||
Marina Pestova Stanislav Leonovitsj |
4e | pc. 31,0; 141,1 punten | |
Natalja Linitsjoek Gennadi Karponossov |
ijsdansen | pc. 13,0; 205,5 punten | |
Irina Moisejeva Andrej Minenkov |
pc. 27,0; 201,9 punten | ||
Natalja Bestemjanova Andrej Boekin |
8e | pc. 75,0; 188,2 punten |
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nikolaj Bazjoekov | 30 km (m) | 14e | 1:31.06,28 (+4.03,48) |
Jevgeni Beljajev | 15 km (m) | 5e | 42.46,02 (+48,39) |
30 km (m) | 11e | 1:30.35,32 (+3.32,52) | |
50 km (m) | 6e | 2:31.21,19 (+3.56,59) | |
Vasili Rotsjev | 15 km (m) | 13e | 43.16,86 (+1.19,23) |
30 km (m) | 1:27.34,22 (+31,42) | ||
Sergej Saveljev | 50 km (m) | 5e | 2:31.15,82 (+3.51,22) |
Aleksandr Zavjalov | 15 km (m) | 7e | 43.00,81 (+1.03,18) |
50 km (m) | 2:30.51,52 (+3.26,92) | ||
Nikolaj Zimjatov | 15 km (m) | 4e | 42.33,96 (+36,33) |
30 km (m) | 1:27.02,80 | ||
50 km (m) | 2:27.24,60 | ||
Vasili Rotsjev Nikolaj Bazjoekov Jevgeni Beljajev Nikolaj Zimjatov |
4x10 km estafette (m) |
1:57.03,46 (29.21,41 / 29.52,57 / 29.21,78 / 28.27,70) | |
Nina Baldytsjeva | 5 km (v) | 5e | 15.29,03 (+22,11) |
10 km (v) | 6e | 31.22,93 (+51,39) | |
Galina Koelakova | 5 km (v) | 6e | 15.29,58 (+22,66) |
10 km (v) | 5e | 30.58,46 (+26,92) | |
Nina Rotsjeva | 5 km (v) | 15e | 15.50,39 (+43,47) |
Raisa Smetanina | 5 km (v) | 15.06,92 | |
10 km (v) | 4e | 30.54,48 (+22,94) | |
Iraida Soeslova | 10 km (v) | 14e | 31.48,39 (+1.16,85) |
Nina Baldytsjeva Nina Rotsjeva Galina Koelakova Raisa Smetanina |
4x5 km estafette (v) |
1:03.18,30 (+1.07,20) (15.52,78 / 16.03,83 / 15.50,06 / 15.31,63) |
Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandr Majorov | mannen | 7e | 409,14 punten schans: 194,4 p 85,5 (68,0 m)+94,8 (75,5 m)+99,6 (78,0 m) 15 km: 214,74 p (48.19,06) |
Fjodor Koltšin | 15e | 387,36 punten schans: 171,0 p 88,7 (70,0 m)+78,1 (68,5 m)+82,3 (70,0 m) 15 km: 216,36 p (48.08,08) | |
Sergej Omeltsjenko | 19e | 379,94 punten schans: 176,3 p 81,2 (67,5 m)+85,0 (72,5 m)+91,3 (75,0 m) 15 km: 203,64 p (49.33,06) |
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dainis Bremze | mannen | dns-3 | niet gestart run 3 (43,559 / 1.21,445 / niet gestart) |
Vera Sosoelja | vrouwen | 2.36,537 (38,978 / 39,167 / 39,271 / 39,121) | |
Ingrīda Amantova | 2.37,817 (+1,280) (39,346 / 39,488 / 39,610 / 39,373) | ||
Astra Rībena | 8e | 2.39,011 (+2,474) (39,617 / 39,780 / 39,816 / 39,798) | |
Dainis Bremze Aigars Kriķis |
dubbel | 10e | 1.20,662 (+1,331) (40,164 / 40,498) |
Valeri Jakoesjin Sergej Danilin |
17e | 1.25,144 (+5,813) (39,951 / 45,193) |
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Berezin | 5000 m (m) | 15e | 7.19,93 (+17,64) |
10.000 m (m) | 10e | 15.04,68 (+36,55) | |
Sergej Chlebnikov | 500 m (m) | 15e | 39,25 (+1,22) |
1000 m (m) | 9e | 1.17,96 (+2,78) | |
Jevgeni Koelikov | 500 m (m) | 38,37 (+0,34) | |
Joeri Kondakov | 1500 m (m) | 5e | 1.57,36 (+1,92) |
Viktor Leskin | 5000 m (m) | 11e | 7.16,24 (+13,95) |
10.000 m (m) | 7e | 14.51,72 (+23,59) | |
Vladimir Lobanov | 1000 m (m) | 1.16,91 (+1,73) | |
1500 m (m) | 8e | 1.59,30 (+3,86) | |
Anatoli Medennikov | 500 m (m) | 7e | 38,88 (+0,85) |
1000 m (m) | 15e | 1.18,92 (+3,74) | |
Dmitri Ogloblin | 5000 m (m) | 13e | 7.16,92 (+14,63) |
10.000 m (m) | 16e | 15.20,14 (+52,01) | |
Jevgeni Soloenski | 1500 m (m) | 9e | 1.59,47 (+4,03) |
Tatjana Barabasj | 1500 m (v) | 18e | 2.16,32 (+5,37) |
Vera Bryndzej | 1500 m (v) | 18e | 2.16,32 (+5,37) |
Irina Kovrova | 500 m (v) | 10e | 43,50 (+1,72) |
1000 m (v) | 20e | 1.29,94 (+5,84) | |
Valentina Lalenkova | 1000 m (v) | 11e | 1.28,27 (+4,17) |
3000 m (v) | 17e | 4.51,72 (+19,59) | |
Natalja Petroeseva | 500 m (v) | 42,42 (+0,64) | |
1000 m (v) | 1.24,10 | ||
1500 m (v) | 8e | 2.14,15 (+3,20) | |
3000 m (v) | 8e | 4.42,59 (+10,46) | |
Olga Plesjkova | 3000 m (v) | 9e | 4.43,11 (+10,98) |
Tatjana Tarasova | 500 m (v) | 8e | 43,26 (+1,48) |
Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksej Borovitin | normale schans (m) | 21e | 220,3 punten 115,0 p. (80,5 m) + 105,3 p. (76,0 m) |
grote schans (m) | 36e | 193,4 punten 91,8 p. (91,5 m) + 101,6 p. (96,0 m) | |
Joeri Ivanov | normale schans (m) | 33e | 200,3 punten 93,8 p. (71,0 m) + 106,5 p. (78,0 m) |
grote schans (m) | 34e | 197,0 punten 103,5 p. (97,0 m) + 93,5 p. (92,0 m) | |
Andrej Sjakirov | normale schans (m) | 46e | 147,1 punten 72,8 p. (61,0 m) + 74,3 p. (63,5 m) |
grote schans (m) | 39e | 187,0 punten 99,3 p. (96,5 m) + 87,7 p. (90,0 m) | |
Vladimir Vlasov | normale schans (m) | 31e | 204,8 punten 109,2 p. (80,0 m) + 95,6 p. (71,5 m) |
grote schans (m) | 28e | 205,3 punten 103,5 p. (97,0 m) + 101,8 p. (96,5 m) |
Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp. |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladislav Tretjak Vladimir Mysjkin Aleksej Kasatonov Vjatsjeslav Fetisov Valeri Vasiljev Sergej Starikov Zinetoela Biljaletdinov Vasili Pervoechin Boris Michajlov Vladimir Petrov Valeri Charlamov Sergej Makarov Vladimir Golikov Aleksandr Golikov Aleksandr Maltsev Joeri Lebedev Vladimir Kroetov Aleksandr Skvortsov Viktor Zjloektov Helmuts Balderis |
mannen | Voorronde groep A: 16- 0 Sovjet-Unie - Japan 17- 4 Sovjet-Unie - Nederland 8- 1 Sovjet-Unie - Polen 4- 2 Sovjet-Unie - Finland 6- 4 Sovjet-Unie - Canada Finaleronde: 3- 4 Sovjet-Unie - Verenigde Staten 9- 2 Sovjet-Unie - Zweden |