20A on Tallinna bussiliin, mis teenindab reisijaid marsruudil Reisisadama D-Terminal – Laagri alevik. Väljumised 30-70 minuti tagant
Bussiliini teenindas bussifirma MRP Linna Liinid liinil Kunstiakadeemia – Laagri alevik kuni 2019. aasta 1. veebruarini, kui Tallinna linnavalitsus otsustas lõpetada sõlmitud lepingu.[1] Alates sellest kuupäevast võttis liini teenindamise üle Tallinna Linnatranspordi AS. Uus teenindaja tegi liinil 20A mitu muudatust: 15. veebruarist sai kesklinnas asunud lõpp-peatuse asemel lõpp-peatuseks Ants Laikmaa tänava peatus, liin sai alguse Viru keskuse bussiterminalist ja lisati uus peatus Akadeemia tee Eduard Vilde teele.[2]
Bussiliin teenindab tööpäeviti iga tund ja tipptundidel iga pooltund, laupäeval ja alates 1. maist 2019 ka pühapäeval ning riiklikul pühal iga 2 tunni tagant.[3]
1. septembrist 2020 tihendati bussiliini seoses bussiliini 25 sulgemisega.[4]
Liini 20A pikkus on ligikaudu 17 kilomeetrit ning buss läbib Tallinnas Kesklinna, Kristiine, Mustamäe ja Nõmme linnaosa. Liini lõpp-peatus on Saue vallas Laagri alevikus. Bussiliini marsruut on D-terminalist järgmine: Uus-Sadama, Reidi tee, Narva mnt, Pärnu mnt, A. H. Tammsaare tee, Sõpruse pst, E. Vilde tee, Kadaka tee, Kadaka pst, Möldre tee.[3]
Avati | Marsruut | Märkused |
---|---|---|
2004 | Kivisilla – Pärnu mnt – Tammsaare tee – Szolnok – Kadaka pst – Laaniku – Laagri Alevik | |
2019 | Viru Keskus – Pärnu mnt – Tammsaare tee – Szolnok – Kadaka pst – Laaniku – Laagri Alevik | |
2023 | D-terminal – Pärnu mnt – Tammsaare tee – Szolnok – Kadaka pst – Laaniku – Laagri Alevik | Praegune marsruut |
((netiviide))
: CS1 hooldus: mitu nime: autorite loend (link)